Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

IX Міжнародна науково-практична конференція «Усна історія: пізнавально-документальний потенціал і громадська архівістика»

Департамент гуманітарної політики Вінницької обласної військової адміністрації
Управління культури та креативних індустрій
Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Валентина Отамановського
Кафедра культури, методики навчання історії та історичних дисциплін
Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського
Державний архів Вінницької області
Вінницька обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Комунальний заклад «Музей Вінниці»
ГО «Вінницьке історичне товариство»
Вінницьке обласне відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація


ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ


31 жовтня 2024 р. на базі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Валентина Отамановського в офлайн / онлайн форматах відбудеться IX Міжнародна науково-практична конференція «Усна історія: пізнавально-документальний потенціал і громадська архівістика».


Для обговорення пропонується така тематика:

  • Теоретичні, методологічні та прикладні проблеми усної історії
  • Джерельна база усноісторичних досліджень
  • «Незакінчене / неостигле минуле» в усноісторичних оповідях
  • Громадська архівістика: теорія, практика, досвід
  • Усна історія та виклики російсько-української війни
  • Проєкти з регіональної, локальної, етнічної історії
  • Відображення культури та побуту в усних джерелах
  • Професійна етика дослідників усної історії


Програма Конференції міститиме пленарне та секційні засідання. Під час роботи зібрання буде організовано презентації книг та демонстрацію відеороликів за результатами польових досліджень тощо. На завершення Конференції відбудеться підбиття підсумків.

Планується представлення матеріалів Конференції в науковому збірнику. Заявки на участь та тексти доповідей і повідомлень прийматимуться до 1 вересня 2024 року. Статті мають бути обсягом до 10 сторінок в електронному вигляді.

Текст має бути складений у редакторі Microsoft Word без нумерації сторінок. Шрифт – Times New Roman, кегль тексту – 12, через 1 міжрядковий інтервал, вирівнювання – по ширині. Орієнтація аркуша – книжкова (альбомна не допускається). Поля таких розмірів: праве – 15 мм, верхнє, нижнє і ліве – 20 мм. Абзац повинен мати такий формат: Меню-Формат-Абзац: відступ зліва і справа 0 см; перший рядок – відступ 1,25 см; інтервали перед абзацом та після нього 0 см. Інше формування абзаців не допускається. Дефіс від тире повинен бути розрізнений. Слова між собою розділені лише одним пробілом. Лапки використовуються тільки друковані «».

Послідовність розташування тексту на сторінці: індекс УДК; назва доповіді (повідомлення); прізвище, ім’я, по батькові автора; науковий ступінь, посада; назва закладу, країна, місто; анотація та ключові слова двома мовами (укр., англ.); текст доповіді (повідомлення); перелік бібліографічних посилань (згідно з ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання», мовою оригіналу).

Для участі просимо надсилати заявки, що містять відомості про автора (прізвище, ім’я та по батькові, науковий ступінь, посада, коло наукових інтересів), контактну інформацію (адреса електронної пошти та телефон), тему виступу.

Автори відповідають за повноту висвітлення досліджуваних питань, системність викладу, достовірність наведених фактів, посилання на джерела, написання власних імен, географічних назв тощо.

Оргкомітет Конференції залишає за собою право на відбір матеріалів до Програми та подальшого опублікування в науковому збірнику (представлення на вебсайті ). Участь у Конференції безкоштовна.


Заявку на участь у Конференції, матеріали доповідей, повідомлень надсилати на адресу:

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Валентина Отамановського, вул. Соборна, 73, м. Вінниця, 21050

Тел.: (0432) 67-32-07, 67-34-55, 67-29-76, 67-03-30

e-mail: kraev@library.vn.ua, zastupnik@library.vn.ua, admin@library.vn.ua

Контактні особи: Слотюк Г. М., Антонюк О. Ю., Марченко Т. М., Цимбалюк П. І.

Оргкомітет