Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

XІV Всеукраїнська археологічна конференція студентів «Археологічні дослідження в Україні: здобутки і перспективи»


ШАНОВНІ КОЛЕГИ!


21 травня 2025 року на базі історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбудеться XІV Всеукраїнська археологічна конференція студентів «Археологічні дослідження в Україні: здобутки і перспективи».


Планується робота за такими напрямками:

  • персоналії та методика археології;
  • археологія первісності та раннього залізного віку;
  • археологія ранніх слов’ян;
  • археологія давньоруського часу та пізнього середньовіччя.

Матеріали конференції будуть опубліковані у формі наукового збірника.

Заявку на участь у роботі конференції, текст статті в електронному варіанті просимо надсилати до 10 травня 2025 року на E-mail: arch_konf@ukr.net; Адреса оргкомітету: 32301 м. Кам’янець-Подільський, вул. Татарська, 14: деканат історичного факультету; конт. тел.: 03849-2-50-57. Довідки за телефонами: 0674243907 (Віталій Анатолійович), 0970521723 (Юрій).


Формат проведення конференції – змішаний, онлайн (із застосуванням програми Google Meet) та офлайн.


Вимоги до оформлення статей у науковий збірник:

Заявка надсилається окремим файлом та повинна містити відомості про автора (П.І.Б. повністю, повна назва ЗВО, факультет, моб. телефон, E-mail), назву статті.

Ініціали та прізвища автора(ів) друкуються зверху (з інтервалом 1,15) праворуч, напівжирним курсивом; нижче – повна назва ВНЗ; далі посередині – назва статті великими напівжирними літерами; далі курсивом обов’язково подаються анотація та ключові слова з абзацного відступу.

Основний текст обсягом до 6 сторінок друкується 14 кеглем Times New Roman (формат файлу – Microsoft Office Word 97-2003), формату А4. Інтервал 1,5. Поля зверху та знизу – 20 мм, зліва – 30 мм, справа – 15 мм, абзацний відступ – 1,25, вирівнювання тексту по ширині. У тексті використовується дефіс «-» без пробілів, й тире «–» з пробілами, прізвища відділяти від ініціалів нерозривним пробілом (Ctrl+Shift+пробіл), стосується й інших скорочень: «с.», «р.», «рр.», «м.» тощо.

В кінці статті через 1 повний інтервал посередині йде заголовок «Список використаних джерел та літератури». Оформлення посилань і списку використаних джерел та літератури за ДСТУ 8302:2015.

Рисунки (у кількості до 3 шт.) виконуються з роздільною здатністю 300 dpi і зберігаються у форматі JPEG та надсилаються окремо від статті із зазначенням прізвища автора та нумерації в назві файлу: Петрів Рис.1. Посилання на рисунки в тексті виконувати за зразком (Рис.1.2), підписи до них подаються окремим файлом у форматі Microsoft Office Word 97-2003.


Матеріали, які не відповідають вимогам і тематиці конференції, розглядатися не будуть. Автор статті несе відповідальність за грамотність, правильність та достовірність поданого матеріалу. Оргкомітет залишає за собою право відбору матеріалу


ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ