Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

Національний військово-історичний музей України, Інститут історії України НАНУ провели ПЕРШУ МІЖНАРОДНУ ЗБРОЄЗНАВЧУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ.

Конференція запланована й успішно проведена у рамках Першого українського бієнале зброї (2014-2015) у приміщенні Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України за адресою: вул. Грушевського, 30/1, м. Київ, Україна.


 Мета  конференції: дослідження історії матеріальної культури України, введення до наукового обігу нових джерел та матеріалів з історії зброї та озброєнь, розвиток досліджень та міжнародного наукового співробітництва у сфері вивчення пам’яток військової історії, зброї та озброєнь, що зберігаються в музеях та приватних колекціях України та світу, обговорення проблем збереження, реставрації та експонування.


 Робочі мови конференції: українська, англійська, російська.


 Конференція складалася з трьох частин:І. Науково-теоретична частина. Заплановані доповіді учасників конференції.ІІ. Науково-практичний семінар «Традиційні бойові мистецтва Ірану» під керівництвом М. М. Хорасані  (на базі спорткомплекcу Київської міської федерації Айкідо Айкікай, вул. Половецька, 49). ІІІ. Круглий стіл з проблем законодавства у сфері колекціонування.


На конференції розглянуті такі теми: —   значення та місце зброєзнавчих студій у вивченні історії України та її національної культури;—   зброєзнавство як наука, проблеми методології, термінології;—   дослідження загальної проблематики історії зброї та озброєнь;—   дослідження окремих зразків історичної зброї;—   збереження та реставрація предметів зброї та озброєння;—   обговорення проблем законодавства у сфері колекціонування антикварної зброї.


 До відкриття конференції видані тез доповідей.Після закінчення конференції планується видання збірника праць конференції у повному обсязі.


Наразі можна переглянути попередній відеозвіт


Працює також Інтернет-сайт конференції, де буде викладено повний обсяг матеріалів.


 Оргкомітет Першої міжнародної зброєзнавчої науково-практичної конференції


Контактні особи:від Інституту історії України НАНУ — Тоїчкін Денис Віталійович (моб. тел. +380503841786), denisvt@yandex.ru;від Національного військово-історичного музею України — Курсаніна Наталя Леонідівна  (моб. тел. +380666010058), Lett-n@ukr.net.від військово-історичного клубу "Росичі" — Росланд.


Конференція проведена за підтримки: ООО "Лезо Груп", журнал "Антиквар", журнал "Клинок", ООО "Адамант", Федерація Айкідо "Айкікай".


ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ на 14.02.2014

СПИСОК УЧАСНИКІВ на 14.02.2014

Посилання на джерело: Прес-конференція 11.02.2014