Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

7 - 9 липня 1993 (середа - п'ятниця)

У Токіо (Японія) на зустрічі керівників семи індустріально розвинених держав - Великої Британії, Італії, Канади, Німеччини, США, Франції та Японії було прийнято декларацію, яка закликала Україну якнайшвидше ратифікувати Договір СТАРТ - 1 і приєднатися до Договору про нерозповсюдження ядерних озброєнь. Президент України Л. Кравчук надіслав керівникам цих країн лист - звернення. Президент України висунув конкретні пропозиції, реалізація яких прискорила б перетворення України в без'ядерну державу та стабілізуюче вплинула на розвиток української економіки. Л. Кравчук звернувся до лідерів "великої сімки" з проханням підтримати заснування в Україні Фонду для стабілізації курсу української валюти та міжнародного фонду сприяння ядерному роззброєнню України.
Підкова Ігор. Україна 1991 - 1996: Хроніка подій. - С. 195.

Опубліковано у виданні: Падалка С.С. Хроніка - 1993/ Україна: Хроніка ХХ століття. Роки 1991-1995: Довід. вид. . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2005. - С.163-257 ISBN 966-023607-7