Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

24 травня 1940 (п’ятниця)

Київ. Розпочався біговий сезон на Київському іподромі. В перші дні змагань на біговій доріжці виступатимуть до 60 чистопорідних російських і російськоамериканських рисаків вирощених у колгоспних стайнях України. В цьогорічному веснянолітньому сезоні будуть випробуватися коні колгоспів Золотонішського, Пирятинського та Лозівського, радгоспів цукротресту, а також державних кінних заводів. Дубровський державний завод посилає доКиєва7кращих коней,в тому числі рекордиста «Надіра», який дистанцію 1600 метрів пробіг за 2 хв. 6,4 сек. В день відкриття планується 16 заїздів, з них 4 верхових, під час яких випробуватимуть коней військових частин Червоної армії. В перервах між заїздами начальницький склад частин Київського гарнізону демонструватиме на іподромі вищу школу верхової їзди.
Вісті ВУЦВК. — 1940. — 18 травня.