Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

27 квітня 1928 (субота)

Москва, м. РПО СРСР затвердила “Положення про комісію з відновлення та розширення мукомельної промисловості”. Ухвалено створити вищезазначену Комісію при НКЗВТ СРСР, покласти на неї завдання: вивчення виробничо-технічного стану державної та кооперативної, а також сільської (крім механічних підприємств) мукомельної промисловості; обговорення й експертну оцінку планів відновлення та розширення мукомольної промисловості й типових проектів будівництва нових млинів; визначення основних методів обліку виробничо-технічного стану й міцності дрібнокустарного мукомелення, з’ясування перспектив його розвитку. Комісія створювалася у складі голови – одного з членів колегії НКЗВТ СРСР, двух заступників – одного за призначенням НКТ РСФРР і одного за призначенням НКЗВТ СРСР, а також членів: двох від НКЗВТ СРСР, по одному від ВРНГ СРСР, НКФ СРСР, НКТ УСРР, правління Акціонерного товариства „Мельстрой”, правління Акціонерного товариства „Хлібопродукт”, правління Центросоюзу РСР та центрального комітету професійного союзу харчовиків.
Собрание законов и распоряжений рабоче-крестьянского правительства Союза Советских Социалистических Республик. Отдел первый. – 1928. — №

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Рік 1928-1929: Довід. вид / Упоряд. Л.В. Гриневич, В.І. Прилуцький. - К.: Ін-т історії України НАН України, 2007. - 216 с. - ISBN 966-02-3958-0