Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

5 квітня 1993 (понеділок)

Президія Верховної Ради України прийняла постанову "Про утворення топонімічної комісії при Президії Верховної Ради України". Комісія створювалась як науково - консультативний орган, до складу якого входили провідні спеціалісти в галузі мовознавства, історії, етнографії, географії, народні депутати України, головним завданням якої визначалось в тім, аби забезпечувати попередній розгляд подань обласних, Київської та Севастопольської міських рад народних депутатів до Верховної Ради та її Президії щодо питань, пов'язаних з найменуванням і перейменуванням населених пунктів. ЇЇ рішення мали рекомендаційний характер.
Відомості Верховної Ради України. - 1993. - № 20. - С. 530.

Опубліковано у виданні: Падалка С.С. Хроніка - 1993/ Україна: Хроніка ХХ століття. Роки 1991-1995: Довід. вид. . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2005. - С.163-257 ISBN 966-023607-7