Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

25 грудня 1987 (п’ятниця)

Київ. Урочисте засідання, присвячене 70-річчю проголошення радянської влади в Україні. З доповіддю виступив перший секретар ЦК Компартії України В.Щербицький. У ній вперше офіційно на урядовому рівні було визнано факт голоду в Україні в 1932-1933 роках. Уперше за 55 років член політбюро ЦК КПРС порушив сталінське табу і висловив уголос слово – голод 1933 р.
Радянська Україна. – 1987. – 26 грудня;День. – 2004. – 9 червня.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Роки 1986 - 1990: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2006. - 408 с. - ISBN 966-02-3607-7