Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

1 лютого 1945 (четвер)

Дрогобич. Обком партії провів нараду секретарів райкомів КП(б)У, начальників відділів НКВС і НКДБ, на якій обговорювалась інформація про хід виконання постанови ЦК КП(б)У від 10 січня 1945 р. у Ходорівському, Миколаївському та інших районах.
ЦДАГО України. – Ф. 1, оп. 23, спр. 1695, арк. 37-50;Літопис УПА. Нова серія. – Т. 4. – К. – Торонто, 2002. – С. 369.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Роки 1944-1945: Довід. вид. . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2005. - 279 с. - ISBN 966-02-3607-7