Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

28 січня 1939 (субота)

Карпатська Україна. Преса оприлюднила список кандидатів до першого карпатоукраїнського сейму, який очолили прем’єр А.Волошин та міністр Ю.Ревай. Крім видатних діячів Карпатської України до списка увійшли представники німецької, чеської і румунської національних меншин. Між кандидатами 9 селян, 5 священників, 4 учителі, 2 лікарі, 2 інженери, 2 судді, 2 журналісти та кілька представників інших професій. “Десятки тисяч гордих синів Карпатської України, – зазначалося у відозві Українського Національного Об’єдання до виборців, – підуть однією лавою до виборчих урн під гаслом, що його написала на своєму прапорі УНО: „Один Бог, один нарід, один національний провід!”.
Діло. – 1939. — 29 січня.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Рік 1939: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2007. - 227 с. - ISBN 966-02-3607-7