Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

3 липня 1939 (понеділок)

Київ. Політбюро ЦК КП(б)У обговорило питання про штати і структуру відділів ЦК КП(б)У. Ухвалено, відповідно до рішення ЦК ВКП(б) від 26 червня 1939 р., встановити штат із 222 відповідальних і 98 технічних працівників; затвердити наступну структуру ЦК КП(б)У: Відділ кадрів з секторами: кадрів партійних організацій, кадрів радянських організацій, кадрів металургійної промисловості, кадрів машинобудівництва, кадрів оборонної промисловості, кадрів топливної промисловості, кадрів транспорту і зв’язку, кадрів легкої і текстильної промисловості, кадрів харчової промисловості, кадрів місцевої промисловості і комунального господарства, кадрів промисловості будматеріалів, кадрів лісної промисловості, кадрів земельних органів, кадрів радгоспів, кадрів заготівельних органів, кадрів НКВС, кадрів оборонних організацій, кадрів судових і прокурорських органів, кадрів торгівлі і кооперації, кадрів культури і наукових підприємств, кадрів освіти, кадрів преси і видавництв, кадрів охорони здоров’я, кадрів комсомольських організацій, кадрів профспілок, обліку кадрів; Відділ пропаганди і агітації у складі секторів: друкованої і усної пропаганди, культурно-освітньої роботи, газет і журналів; Сільськогосподарський відділ; Оргінструкторський відділ; Військовий відділ; Особливий сектор; Управління справами.
ЦДАГОУ. – Ф.1. — Оп.6. — Спр.512. — Арк.36-39.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Рік 1939: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2007. - 227 с. - ISBN 966-02-3607-7