Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

6 липня 1939 (четвер)

Київ. 6-18 липня у Київському театрі музикальної комедії відбувся другий республіканський огляд робітничо-колгоспних театрів. Майстерність демонстрували 18 творчих колективів. До журі обрано відомих артистів А.Бучму, Г.Юру, заслуженого діяча мистецтв К.Хохлова, секретаря ЦК ЛКСМУ Ф.Насєдкіна, завідувача відділу агітації і пропаганди ЦК КПУ І.Лисенка та ін. Переможцем огляду визнано колектив Харківського російського театру ім. Горького за постановку п’єси М.Горького “Фальшива монета”. Призами також відзначено 45 акторів, режисерів і художників різних театральних колективів.
Вісті ВУЦВК. – 1939. —6, 20 липня.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Рік 1939: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2007. - 227 с. - ISBN 966-02-3607-7