Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

11-16 січня 1925 (неділя – субота)

Харків. У Будинку мистецтв відбувся Всеукраїнський з’їзд профспілки працівників мистецтв (Робмис). Порядок денний: звіт ЦК профспілки та оргбюро; доповідь відділу мистецтв Головпрофосу; робота посередницького бюро Робмис по найму робочої сили; кінопромисловість в Україні.
Вісті ВУЦВК, Харків, 1925, 11, 17 січня.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Рік 1925: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2006. - 312 с. - ISBN 966-02-3607-7