Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

23 лютого 1925 (понеділок)

Харків. Українська економічна нарада затвердила “Статут поліграфічного тресту”, створеного для виробництва паперу та паперових півфабрикатів. До складу товариства увійшли Малинська, Коростишівська, Понінковська, Миропільська, Славутська, Полянська, Ташкинська, Донецька, Роганська і Дніпрянська фабрики.
ЗУ України, 1925, Від ІІ. № 22, Ст. 57.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Рік 1925: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2006. - 312 с. - ISBN 966-02-3607-7