Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

21-22 серпня 1922 (понеділок – вівторок)

Харків. Відбулася Всеукраїнська нарада представників голодуючих губерній. Порядок денний: доповіді з місць; звіт ЦК допомоги голодуючим при ВУЦВК; звіт Центрального робітничого комітету допомоги голодуючим при Південбюро ВЦРПС; про відбудову сільського господарства; про громадське харчування; про допомогу дітям; про діяльність Міжнародного робітничого комітету допомоги голодуючим.
Вісті ВУЦВК, Харків, 1922, 24, 25 серпня.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Рік 1922: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2005. - 335 с. ISBN 966-02-3607-7