Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

29(16) березня 1918 (п’ятниця)

Відбулася нарада представників міністерств, зацікавлених в найшвидшому визначенні територіального поділу України на землі. Вона ухвалила створити Географічну комісію для детального обговорення принципів поділу і всебічного висвітлення цієї справи. До комісії мали запросити фахівців: географів, економістів, істориків, а також представників міністерств (внутрішніх справ, закордонних, військових, освіти, земельних справ, торгу і промисловості). Завдання комісії полягало у виготовленні проекту поділу на основі Закону Центральної Ради.
ЦДАВО України. – Ф.121 6. – Оп.1. – Спр. 9. – Арк. 48 (із зв.).

Опубліковано у виданні: Україна: хроніка ХХ століття. Рік 1918: Довід. вид. - К.: Ін-т історії України НАН України, 2005. - 402 с. - ISBN 966-02-3607-7(серія)