Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

4 травня (21 квітня) 1918 (субота)

Коренево. На переговорах між представниками німецьких і українських військ та військ РСФРР були укладені умови перемир’я на ділянці фронту Рильськ-Суджа. Передбачалося встановлення демаркаційної лінії і нейтральної смуги ширше 10 км. З українсько-німецької сторони межа цієї зони проходила по лінії Суджа-Любимово-Коренево, залізниця Коренево-Рильськ; з російської сторони – Мазепівка-Степанівка-Нижня Груня – перехрестя залізниці Крем’яне-Льгов з дорогою Олександрівка-Скрилівка – Мала Локня – Черкаська-Порічна-Курчаниновка-Пушкарне-Руська Конопелька. За умовами перемир’я тут заборонялися великомасштабні військові дії, перехід нейтральної смуги охоронними та розвідувальними патрулями з обох сторін, реквізиція продовольчих запасів тощо.
Мирні переговори між Українською Державою та РСФРР 1918 р. – Збірник документоів і матеріалів – Київ-Нью-Йорк-Філадельнія, – 1999. – С.350-351.

Опубліковано у виданні: Україна: хроніка ХХ століття. Рік 1918: Довід. вид. - К.: Ін-т історії України НАН України, 2005. - 402 с. - ISBN 966-02-3607-7(серія)