Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

7 липня (24) 1918 (неділя)

У Києві відбулася нарада кадетської партії за участю не лише її членів, але й інших діячів, близьких за поглядами до конституційних демократів. Серед них були А.Савенко, Григорович-Барський, Крупнов, Ульяницький та ін. Нарада працювала у приміщенні бюро партії на Володимирській. П.Мілюков, зокрема, заявив про перелом у його ставленні до міжнародних відносин. Він погодився з необхідністю зближення з німцями, до чого, на його думку, змушувала логіка подій. Становище в Україні П.Мілюков визнав незадовільним, бо вона опинилася “на перепутьи и не осознала необходимости тяготения к центру”. Резолюції нарада не приймала.
ЦДАВО України. – Ф.121 6. – Оп.1. – Спр. 70. – Арк. 311-311 зв.

Опубліковано у виданні: Україна: хроніка ХХ століття. Рік 1918: Довід. вид. - К.: Ін-т історії України НАН України, 2005. - 402 с. - ISBN 966-02-3607-7(серія)