Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

13 листопада (31 жовтня) 1918 (середа)

В.о.голови Ради міністрів А.Ржепецький повідомив на засіданні уряду про пропозицію Гетьмана П.Скоропадського надати допомогу німецьким солдатам продуктами харчування, що й було підтримано постановою про видачу їм пайка. А.Ржепецький доповів про асигнування 900 тис. крб. на потреби Українського козацтва. Рада міністрів схвалила асигнування, надані у розпорядження начальника штабу гетьмана П.Скоропадського Порушено питання про Вище управління православною церквою в Україні у зв’язку з роботою Всеукраїнського Церковного Собору. Рада міністрів визнала, що Церква в Україні має бути автокефальною і доручила викласти позицію уряду з цього питання Собору міністрові сповідань.. Уряд підтримав пропозицію про забудову вільних земель м.Києва і його околиць для надання допомоги тим, що потерпіли від вибуху 6 червня на Звіринці.
ЦДАВО України. – Ф.1064. – Оп.1. – Спр. 7. – Арк. 42-42 зв.

Опубліковано у виданні: Україна: хроніка ХХ століття. Рік 1918: Довід. вид. - К.: Ін-т історії України НАН України, 2005. - 402 с. - ISBN 966-02-3607-7(серія)