Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

2 квітня 1921 (субота)

Харків. РНК УСРР скасувала всі норми продовольчого постачання громадянського населення, що існували. Встановлювалися нові норми постачання робітників і службовців, які працювали у радянських закладах, підприємствах і господарствах: за нормою „А”, для тих, хто працював, і за нормою „Б” – для членів їх родин, а також 3 категорії посилених норм. Постачання за новими нормами мало розпочатися з 1 травня. Комісії по робітничому постачанню при Наркомпроді УСРР доручалося визначити, за якими нормами мали постачатися різні групи споживачів.
Коммунист, Харьков, 1921, 2 апреля.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Рік 1921: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2006. - 289 с. - ISBN 966-02-3607-7