Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

Квітень 1981

Київ. Відбулися засідання постійних комісій Верховної Ради УРСР. Комісія по будівництву і промисловості будівельних матеріалів обговорила доповіді керівника підготовчої групи депутата М. Омельченка, міністра будівництва підприємств важкої індустрії УРСР Г. Лубенця, міністра промислового будівництва УРСР А. Щепетильникова про хід виконання міністерствами постанови Верховної Ради УРСР “Про стан і заходи по дальшому поліпшенню будівництва житла та об’єктів комунально-побутового і соціально-культурного призначення в республіці”. Хід виконання постанови Верховної Ради УРСР “Про стан та заходи по дальшому поліпшенню медичного обслуговування населення республіки в світлі положень Конституції СРСР і Конституції УРСР та Закону Української РСР про охорону здоров’я” щодо медичного обслуговування сільського населення розглянула Комісія по охороні здоров’я і соціальному забезпеченню.
Відомості Верховної Ради УРСР. – 1981. – №15. – С.257-259.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Роки 1976-1985: Довід. вид. - К.: Ін-т історії України НАН України, 2006. - 459 с. - ISBN 966-02-3607-7