Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

4 лютого 1983 (п’ятниця)

Жданів Донецької області. На заводі важкого машинобудування завершено відвантаження комплекту устаткування для киснево-конвертерного цеху, який споруджувався на заводі у м. Зениця (Югославія). Такі конвертори вже діють на заводах Болгарії, Угорщини, Польщі, Чехословаччини, Югославії та інших країнах Європи.
Радянська Україна. – 1983. – 5 лютого.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Роки 1976-1985: Довід. вид. - К.: Ін-т історії України НАН України, 2006. - 459 с. - ISBN 966-02-3607-7