Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

Чергове засідання семінару "Спадщина Руси-України". Обговорення доповіді Віталія Михайловського (Київський університет ім. Бориса Гринченка) "Суспільство руських земель Корони Польської в руськомовних і латиномовних документах другої половини XIV ст. - першої третини XV ст."

Шановні колеги!


Запрошуємо вас на чергове засідання семінару

"Спадщина Руси-України", яке відбудеться

у п'ятницю

21 лютого 2020 р. о 16:30

в Інституті історії України, у залі засідань на 6-му поверсі.

Запрошуємо всіх узяти участь в обговоренні доповіді Віталія Михайловського (Київський університет ім. Бориса Грінченка)

"Суспільство руських земель Корони Польської в руськомовних і латиномовних документах другої половини XIV ст. - першої третини XV ст."

У доповіді на підставі аналізу руськомовних та латиномовних документів буде представлено образ суспільства руських земель Польського королівства, які відійшли до нього у 1340-і роки. Хронологічною межею є 1434 р., коли на ці землі було впроваджено коронне право і були утворені Руське та Подільське воєводства.

Співставлення інформації, яка міститься у руськомовних та латиномовних документах, з цього часу дозволяє висунути кілька гіпотез про функціонування руської та латинської мов на цій території, побачити пріорітетність тої чи тої мови для місцевої шляхетської спільноти, а також співставити те, як ті ж самі особи йменувалися та позначувалися у документах писаних різними мовами.

Ведуча семінару - докторка історичних наук Тетяна Вілкул.