Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

Міжнародна конференції “Imperial Handbook of Aggression against Lithuania, Poland and Ukraine. Lessons from the Policy of Catherine II and Putin the Warmonger” з нагоди річниці Конституції Речі Посполитої 3 травня 1791 року

Міжнародна конференції “Imperial Handbook of Aggression against Lithuania, Poland and Ukraine. Lessons from the Policy of Catherine II and Putin the Warmonger” з нагоди річниці Конституції Речі Посполитої 3 травня 1791 року, яка відбудеться 30 квітня 2025 року в Дипломатичній академії України.


Підчас роботи конференції будуть розглянуті наступні питання:

- як росія у своїй пропаганді виправдовувала анексію Речі Посполитої;

- які уроки можна винести з історії прийняття Конституції 3 травня та подальшої війни на її захист;

- чому реформи не врятували країну та як поділ Речі Посполитої вплинув на долю України;

- у чому контекстуальна подібність між 1791 і 2025 роками;

- чого ЄС може навчитися зі спроб реформ 1791 року та чим формат Люблінського трикутника може бути корисним у допомозі як Україні, так і ЄС у реформуванні.


В конференції братимуть участь історики, дипломати, політологи, політики, активісти громадських організацій, студенти історії, політології та міжнародних відносин із Литви, Польщі та України.


Робоча мова конференції англійська та українська (синхронний переклад).


ПРОГРАМА