Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

29 березня 1996 (п’ятниця)

Київ. У Колонній залі Національного банку України відбулася благодійницька акція "Відродження духовних скарбів України". Президент України Л.Кучма виступив на благодійному вечорі і передав старовинну ікону , тим самим відкривши рахунок доброчинних пожертв , які під час цієї акції вносили державні і політичні діячі, представники ділового світу, бізнесу, релігійних конфесій, діячі науки і літератури, культури і мистецтва. Серед числа пам'яток вітчизняної історії та культури , котрі потребували першочергових заходів, на чільному місці значилися відбудова комплексу Михайлівського Золотоверхого монастиря та Успенського собору Києво-Печерської лаври.
Урядовий кур’єр. - 1996. - 2 квітня.

Опубліковано у виданні: Ковпак Л.В. Хроніка - 1996// Україна: Хроніка ХХ століття. Роки 1996-2000: Довід. вид. - К.: Ін-т історії України НАН України, 2005. - С.5-84 ISBN 966-02-3607-7